אודות מירוץ אייל

מרוץ אייל לזכרו של אייל שמואלי ז"ל הינו מהמרוצים הגדולים והבולטים בישראל ויתקיים, זו השנה ה-16, ביום שבת ה-11 לנובמבר, 2017.

המרוץ מאורגן ע"י זהבה שמואלי לזכרו של בנה, אייל ומהווה אירוע משפחתי וססגוני אשר מסמל באופן הולם את דמותו של אייל, את אהבתו לריצה ואת האנרגיה והשמחה שאפיינו אותו בחייו.

אלפי משתתפים מכל קצוות הארץ פוקדים את המרוץ בכל שנה ונהנים מרמות קושי שונות לכל המשפחה: מקצים תחרותיים של 15 ק"מ ריצה, 5 ק"מ ריצה, 2 ק"מ ריצה לילדים ומקצים עממיים של 2 ק"מ ריצה ו-5 ק"מ הליכה.

המסלול המאתגר משלב ריצה אורבנית לצד ריצה בשדות ובמטעים של רמת השרון ומושך אליו את מיטב הרצים הבכירים בישראל אשר מתכוננים לחצי מרתון טבריה ובית שאן.

בכל שנה צוות מרוץ אייל נרתם לחודשים רבים של הכנות ועשייה במטרה להפיק מרוץ איכותי, ייחודי ומהנה לרצים ולמשפחותיהם. לצד ההנאה ממסלולי המרוץ המשתתפים יוכלו להתפנק מכיבוד כיד המלך ומאטרקציות מגוונות באזור הכינוס והסיום.

מרוץ אייל מהווה חוויית ספורט לכל המשפחה: הורים, ילדים, קבוצות ריצה ורצים יחידים שאוהבים ספורט ונהנים ממגוון של מסלולים.

נשמח לראותכם באירוע,

המשפחה

ההיסטוריה של המירוץ

מרוץ אייל נוסד בעקבות האסון שפקד את משפחת שמואלי - פטירת הבן הבכור אייל בטרם עת בגיל 28.

אייל עסק בריצה רוב חייו; כילד היה מגיע לתחרויות בהן השתתפה אמו, כנער היה חבר בנבחרת הריצה של תיכון רוטברג ובמסגרת שירותו הצבאי אייל שימש כמדריך כושר קרבי בחטיבת גולני. את המרתון הראשון שלו צלח אייל בשנת 1991 במהלך שירותו הצבאי.

מסיבות אלו הוחלט להנציח את זכרו של אייל באמצעות הריצה כאשר אלפי משתתפים בגילאים שונים פוסעים בשבילים בהם נהג לרוץ.  

המרוץ התקבל על ידי קהילת הרצים באהדה רבה. בכל שנה פוקדים את המרוץ משתתפים ותיקים וחדשים יחד עם משפחותיהם ונהנים מאירוע ססגוני ואיכותי.

מרוץ אייל היווה בשנותיו הראשונות כפלטפורמה היחידה בישראל לרצי 15 ק"מ וכאליפות ישראל במקצה זה בזכות החזון והחלוציות של מארגני המרוץ אשר ביקשו להציע אתגר לרצי חצי המרתון.  

מרוץ אייל מסמל ומנציח באופן הולם את דמותו של אייל, את אהבתו לריצה ואת האנרגיה והשמחה שאפיינו אותו בחייו.

המירוץ במספרים

0
ק"מ עד כה
0
רצים השתתפו
0
שווי הפרסים שחולקו


Maccabi
3
6
7
1
10
11
13
Acro500x500
KaeserLogo2-03
Radious2
Kahane
Nike
vimar
shvoong
BPM
PEILIM